Gdańsk i początki

Lek. stomatolog Ewa Piosik pracuje nieprzerwanie od 20 lat jako rodzinny Dentysta Gdańsk jest miastem gdzie w 2009 r. na bazie wcześniejszych doświadczeń zawodowych powstała przychodnia Stomatologia Dziecięca i Rodzinna Wiewiór K na ul.Hallera 137 w Gdańsku. Na przestrzeni 8-miu lat leczyliśmy około 15 tys pacjentów. Sami przeprowadzaliśmy autorski program badań „Zdrowe zęby z Wiewiórem” w przedszkolach i szkołach Gdańskich (bez wsparcia miasta). Dentysta z naszej przychodni przeprowadzał wstępne badania, a wyniki przekazywane były rodzicom. W ten sposób rodzice nabrali do nas zaufania. Informacje na temat zdrowia dzieci , które przekazywaliśmy rodzicom, niejednokrotnie bywały dla nich zaskoczeniem. Podczas rozmów i spotkań, stomatolog omawiał zasady kontroli zębów w domu oraz zasady prawidłowej profilaktyki. Zwracaliśmy uwagę także na dietę zalecaną w odniesieniu do przyczyn próchnicy.

Nasi pacjenci

Często naszymi pacjentami są dzieci odsyłane z innych gabinetów stomatologicznych. Leczenie stomatologiczne dzieci wymaga wiele poświęcenia i uwagi. Naszymi stałymi pacjentami są także dzieci niepełnosprawne, z autyzmem, i innymi dysfunkcjami.  Podczas wielu wizyt, zdobyliśmy doświadczenie w tym zakresie. Następnie powstały określone procedury postępowania – wypracowane w latach praktyki pracy z dziećmi. Te doświadczenia są stale przekazywane naszemu zespołowi dentystów. W ten sposób jesteśmy w stanie nieustannie nieść pomoc w różnych – nierzadko skomplikowanych przypadkach. Termin stomatolog dziecięcy rozumiemy dziś inaczej niż kiedyś. To praca także w zakresie podnoszenia świadomości rodziców w dziedzinie profilaktyki chorób próchnicy.

Obecnie przyjmujemy wielu pacjentów z Obwodu Kaliningradzkiego. Pomimo tego, że stomatologia dziecięca jest wiodącą dziedziną w naszych przychodniach – mamy specjalistów z całego zakresu stomatologii. Chętnie leczymy dorosłych, często rodziców przychodzących ze swoimi dziećmi. Wypracowane podejście do dzieci, ułatwia nam pracę z dorosłymi – szczególnie w przypadkach dentofobii lub innych lęków.

Przyjmujmy także dzieci niepełnosprawne i autystyczne.

Sprawdź także  Stomatolog i dziecko