Laser biostymulacyjny TREATLITE – zmniejsza stany zapalne

Laser biostymulacyjny TREATLITE

W celu polepszania państwa komfortu w trakcie zabiegów, stale staramy się poszerzać wyposażenie naszej przychodni w nowoczesny sprzęt i  technologie. W naszych przychodniach stosujemy laser biostymulacyjny TREATLITE. Stosowanie lasera poprzez naświetlanie tkanek zęba znacznie zmniejsza wrażliwość zębiny na nawiercanie podczas leczenia zachowawczego. Według doświadczeń lekarzy, efekt przeciwbólowy jest na tyle silny, że umożliwia, u niektórych Pacjentów, odstąpienie od podania środka znieczulającego.

Terapia laserem Treatlite Active wpływa korzystnie na układ odpornościowy, krążenie krwi oraz krążenie limfatyczne, metabolizm komórkowy, stymuluje wydzielania wielu substancji ( prostaglandyny, endorfiny), które wpływają na zmniejszanie stanów zapalnych i ognisk bólu.

Terapia laserem inicjuje i wspomaga proces gojenia i pobudza organizm do samoleczenia.

Nie są znane żadne efekty uboczne terapii laserem niskiej mocy.

Treatlite Active/Dental pracuje na optymalnej długości fali dla leczenia i łagodzenia bólu ( 808 Nm) Wiązka lasera przenika do głębokości 3 cm, zależnie od rodzaju tkanki i oddziałuje na obszar o średnicy 3 cm. Aby uzyskać maksymalny efekt, należy przyłożyć diodę lasera bezpośrednio do miejsca naświetlania. Ze względów bezpieczeństwa dioda Lite Nozzle rozprzestrzenia wiązkę lasera zawsze, gdy zostanie odsunięta od skóry, dzięki czemu nie ma konieczności użycia okularów chroniących oczy. Laser Treatlite Active/Dental wyłącza się automatycznie po 24 sek. W tym czasie dostarcza 3J energii na cm 2.

Wskazania w stomatologii dla lasera Treatlite Dental

1) Schorzenia błony śluzowej

Naświetlanie laserem musi być poprzedzone podstawowymi zabiegami higienizacyjnymi, usunięciem złogów nazębnych i skojarzone z ewentualnym leczeniem farmakologicznym, właściwym dla danego schorzenia. Stosowanie biostymulacji laserowej w leczeniu schorzeń przyzębia i błony śluzowej skraca czas gojenia oraz zmniejsza dolegliwości bólowe już po pierwszym naświetlaniu.

2) Zabiegi chirurgiczne

Biostymulacja laserowa stosowana w okresie pozabiegowym daje efekty w postaci zniesienia dolegliwości bólowych, zaburzeń połykania i rozwierania szczęk oraz ograniczenia takich powikłań, jak: krwiak pozabiegowy, obrzmienie czy podwyższenie ciepłoty ciała. Następuje przyspieszony proces ziarninowania. Można przypuszczać, że pozytywne wyniki leczenia są związane z bezpośrednim oddziaływaniem światła laserowego na włókna nerwowe (podwyższenie potencjałów czynnościowych włókien nerwowych, przyspiesza ich wzrost i mineralizację, hamując procesy degeneracyjne w ich obrębie). Zabiegi biostymulacyjne powodują odprowadzanie mediatorów i produktów fazy zapalnej poprzez czynnościowe rozszerzenie naczyń krwionośnych, limfatycznych, regulację procesów metabolicznych, co korzystnie wpływa na zaopatrzenie tkanek w tlen.


Lokalizacja

Klinika w Gdańsku (Hallera)

Al. Gen. Hallera 137
80-416 Gdańsk
tel. 58 719 16 16
tel. kom. 501 259 846
Zobacz mapę Umów wizytę

Klinika w Gdańsku (Norwida)

ul. C.K.Norwida 7
80-280 Gdańsk
tel. 58 719 37 00
tel. 58 719 85 27
tel. kom. 506 991 877
Zobacz mapę Umów wizytę

Klinika w Gdańsku (Osowa)

ul. Sopocka 14
80-299 Gdańsk
tel. 58 719 37 26
tel. kom. 789 386 098
Zobacz mapę Umów wizytę

ⓒ2024 Stomatologia dziecięca i rodzinna Wiewiór-Ka