Skaling, piaskowanie i wybielanie

Skaling, piaskowanie i wybielanie

czyli białe zęby

Skaling , piaskowanie i wybielanie

Skaling i piaskowanie, to zabiegi, które odradzają powierzchnię zębów przez co nasz uśmiech staje się bielszy i lśniący. Jest to profesjonalne oczyszczania zębów łącznie z miejscami które są trudno dostępne z kamienia nazębnego, osadu. Nalot, zawierający liczne bakterie jest nazwany naukowo – biofilmem płytki nazębnej.
Zanieczyszczenia te gromadzą się systematycznie w zakamarkach jamy ustnej. Może to objawiać się krwawieniami z dziąseł, chorobami przyzębia, próchnicą albo nieprzyjemnym zapachem z ust. Zabieg skalingu polega na oczyszczaniu tych między zębowych zakamarków. Wykonuje się go  drobnym instrumentem wprowadzonym w ruch falami dźwiękowymi (dodatkowo używa się strumienia wodnego).
Aby dogłębnie dotrzeć do osadu, mocno związanego z gładkimi i dużymi powierzchniami zębów stosuje się zabieg piaskowania. Polega on na usuwaniu osadów za pomocą wyrzucanego pod dużym ciśnieniem, bardzo drobnego syntetycznego piasku z wodą i powietrzem.
Ostatnim etapem scalingu i piaskowania po wypolerowaniu ( szczotką i pastą polerską) jest fluoryzacja, czyli odżywienie i wzmocnienie wszystkich struktur zębowych.

Metoda obejmująca trzy powyższe zabiegi, sprawia, że nasze zęby są oczyszczone w sposób kompleksowy – nie dostępny podczas domowych metod mycia zębów. Skaling, piaskowanie i fluoryzacja są pracochłonne i wymagające precyzji. Czas trwania zabigów to około godziny. Efektem jest uczucie świeżości i poprawa wyglądu zębów – odczuwalne natychmiast.
Na zakończenie wizyty istotnym jest przekazanie informacji – instruktażu higieny jamy ustnej. Konsultacja jest  dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta (łącznie ze stosowaniem nici dentystycznych – umożliwiających skuteczną ochronę przed bakteriami w trudnodostępnych miejscach).

Skaling z piaskowaniem

porównać można do generalnego sprzątania domu przed świętami. Regularne porządki domowe są niezbędne do codziennego komfortu życia, tak jak codzienne zabiegi higieniczne są podstawą zdrowia – nie zastąpią one jednak porządków gruntownych, wykonywanymi rzadziej, ale za to dogłębniej. Każdy potrzebuje takiego zabiegu, choć nie każdy w jednakowych odstępach czasu. Dlatego też, w trakcie wizyty kontrolnej lekarz zawsze zwraca uwagę na stan higieny jamy ustnej i ewentualnie go zaleca.
Więcej szczegółów na temat scalingu, piaskowania i fluoryzacji w artykule…

Wybielanie domowe

Powyższe zabiegi – dążą do przywrócenia naszego naturalnego koloru zębów. Jeśli natomiast chcielibyśmy poprawić kolor i nadać naszym zębom czystą biel aby uśmiech był bardziej „hollywoodzki” zapraszamy do stosowania wybielania domowego.
Jest to skuteczny i bardzo bezpieczny zabieg rozjaśniający naturalny kolor zębów. Efekt widoczny jest już po pierwszej aplikacji. W bardzo prosty i szybki sposób następuje diametralna zmiana wizerunku. Wybielanie wykonuje się przy pomocy żelu ( nadtlenek karbamidu), umieszczanego w nakładkach na zęby, wykonanych indywidualnie w laboratorium dentystycznym, zmienia strukturę na bielszą. Zmiana ta nie powoduje żadnych zmian patologicznych. Za zmianę odpowiedzialny jest aktywny tlen, który również działa odkażająco. Najlepsze efekty uzyskuje się stosując nakładki z żelem na noc. Efekt pięknego białego uśmiechu uzyskuje się od 3 do 7 nocy.

W naszych przychodniach proponujemy profesjonalny zestaw  ” wybielanie zębów preparatem  typu OPALESCENCE PF 16% „, renomowanej firmy amerykańskiej Ultradent Products, Inc. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie producenta…

Kliknij aby wybrać przychodnię i zarejestrować

*preparat dostępny tylko w gabinetach stomatologicznych

Lokalizacja

Klinika w Gdańsku (Hallera)

Al. Gen. Hallera 137
80-416 Gdańsk
tel. 58 719 16 16
tel. kom. 501 259 846
Zobacz mapę Umów wizytę

Klinika w Gdańsku (Norwida)

ul. C.K.Norwida 7
80-280 Gdańsk
tel. 58 719 37 00
tel. 58 719 85 27
tel. kom. 506 991 877
Zobacz mapę Umów wizytę

Klinika w Gdańsku (Osowa)

ul. Sopocka 14
80-299 Gdańsk
tel. 58 719 37 26
tel. kom. 789 386 098
Zobacz mapę Umów wizytę

ⓒ2024 Stomatologia dziecięca i rodzinna Wiewiór-Ka