Aktualności z naszych przychodni, wydarzenia, akcje promocyjne i inne informacje.

 

Scaling, piaskowanie – promocja “biały uśmiech”

Scaling, piaskowanie – promocja “biały uśmiech”

Usuwanie kamienia nazębnego (scaling) i piaskowanie

nie tylko odradzają powierzchnię zębów przez co nasz uśmiech staje się bielszy i lśniący. Są to zabiegi profesjonalnego oczyszczania zębów łącznie z miejscami które są trudno dostępne z kamienia nazębnego, osadu i z nalotu zawierającego liczne bakterie zwanego naukowo biofilmem płytki nazębnej.
Zanieczyszczenia te gromadzą się systematycznie w zakamarkach jamy ustnej, co może objawiać się krwawieniami z dziąseł, chorobami przyzębia, próchnicą albo nieprzyjemnym zapachem z ust. Zabieg scalingu polega na oczyszczaniu tych między zębowych zakamarków drobnym instrumentem wprowadzonym w ruch falami dźwiękowymi (dodatkowo używa się strumienia wodnego).
Aby dogłębnie dotrzeć do osadu, mocno związanego z gładkimi i dużymi powierzchniami zębów stosuje się zabieg piaskowania. Polega on na usuwaniu osadów za pomocą wyrzucanego pod dużym ciśnieniem, bardzo drobnego syntetycznego piasku z wodą i powietrzem.
Ostatnim etapem scalingu i piaskowania po wypolerowaniu ( szczotką i pastą polerską) jest fluoryzacja, czyli odżywienie i wzmocnienie wszystkich struktur zębowych.

UśmiechMetoda obejmująca trzy powyższe zabiegi, sprawia, że nasze zęby są oczyszczone w sposób kompleksowy – nie dostępny podczas domowych metod mycia zębów. Scaling, piaskowanie i fluoryzacja są pracochłonne i wymagające precyzji, dlatego trwają około godziny, ale ich efekty czyli uczucie świeżości i poprawa wyglądu zębów są odczuwalne natychmiast.
Na zakończenie wizyty istotnym jest przekazanie informacji – instruktażu higieny jamy ustnej dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta (łącznie ze stosowaniem nici dentystycznych – umożliwiających skuteczną ochronę przed bakteriami w trudnodostępnych miejscach).

Scaling z piaskowaniem porównać można do generalnego sprzątania domu przed świętami. Regularne porządki domowe są niezbędne do codziennego komfortu życia, tak jak codzienne zabiegi higieniczne są podstawą zdrowia – nie zastąpią one jednak porządków gruntownych, wykonywanymi rzadziej, ale za to dogłębniej. Każdy potrzebuje takiego zabiegu, choć nie każdy w jednakowych odstępach czasu. Dlatego też, w trakcie wizyty kontrolnej lekarz zawsze zwraca uwagę na stan higieny jamy ustnej i ewentualnie go zaleca.
Więcej szczegółów na temat scalingu, piaskowania i fluoryzacji w artykule…

Wybielanie domowe

opalescensePowyższe zabiegi – dążą do przywrócenia naszego naturalnego koloru zębów. Jeśli natomiast chcielibyśmy poprawić kolor i nadać naszym zębom czystą biel aby uśmiech był bardziej „hollywoodzki” zapraszamy do stosowania wybielania domowego.
Jest to skuteczny i bardzo bezpieczny zabieg rozjaśniający naturalny kolor zębów. Efekt widoczny jest już po pierwszej aplikacji. W bardzo prosty i szybki sposób następuje diametralna zmiana wizerunku. Wybielający żel ( nadtlenek karbamidu), umieszczany w nakładkach na zęby, wykonanych indywidualnie w laboratorium dentystycznym, zmienia strukturę na bielszą. Zmiana ta nie powoduje żadnych zmian patologicznych. Za zmianę odpowiedzialny jest aktywny tlen, który również działa odkażająco. Najlepsze efekty uzyskuje się stosując nakładki z żelem na noc. Efekt pięknego białego uśmiechu uzyskuje się od 3 do 7 nocy.

W naszych przychodniach proponujemy profesjonalny zestaw do wybielania zębów typu OPALESCENCE PF 16%, renomowanej firmy amerykańskiej Ultradent Products, Inc. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie producenta…

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty promocyjnej “biały uśmiech”

PAKIET 1

 • usuwanie kamienia nazębnego (scaling)
 • piaskowanie zębów
 • polerowanie zębów bezglutenową pastą polerską z fluorem Cleanic firmy Kerr, zmniejszająca średnicę drobinek ściernych w trakcie polerowania
 • fluoryzacja
 •  indywidualny instruktaż higieny jamy ustnej
 • Całkowity koszt 159 zł

PAKIET 2

 • usuwanie kamienia nazębnego (scaling)
 • piaskowanie zębów
 • polerowanie zębów bezglutenową pastą polerską z fluorem Cleanic firmy Kerr, zmniejszająca średnicę drobinek ściernych w trakcie polerowania
 • fluoryzacja
 • indywidualny instruktaż higieny jamy ustnej
 • wybielanie domowe metodą nakładkową OPALESCENCE PF 16%*
 • Całkowity koszt 599 zł

 

Zarejestruj się już dziś, ilość terminów ograniczona!  Kliknij aby wybrać przychodnię i zarejestrować

*preparat dostępny tylko w gabinetach stomatologicznych
**promocja trwa do 30.11.2017 r.

 

 

wybielanie

Relacja z otwarcia nowej przychodni

Relacja z otwarcia nowej przychodni

 

Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspaniałą zabawę

Mamy nadzieję, że choć troszkę przełamaliśmy uprzedzenia – jeśli takie u kogoś były. Dentysta nie jest już groźny – dentysta pomaga – takie powinno być hasło na codzień. Gorąco zapraszamy do kontaktu nawet pozornie w błachych sprawach. Lepiej pójść wcześniej z małym ubytkiem niż później ratować duże straty
nie zapominajcie o myciu zębów
A tutaj: Zdjęcia z naszej imprezy

Pozdrawia serdecznie,

cały zespół – Stomatologia Dziecięca i Rodzinna Wiewiór K

Dziękujemy wszystkimza przybycie i wspaniałą zabawę 🙂

Stomatolog dziecięcy Gdańsk – historia…

Stomatolog dziecięcy Gdańsk – historia…

Początki

Lek. dentysta Ewa Piosik pracuje jako stomatolog dziecięcy, nieprzerwanie od 20 lat. W 2009 r. Na bazie wcześniejszych doświadczeń zawodowych powstała przychodnia Stomatologia Dziecięca i Rodzinna Wiewiór K na ul.Hallera 137 w Gdańsku. Na przestrzeni 8-miu lat leczyliśmy około 15 tys pacjentów. Sami przeprowadzaliśmy autorski program badań w przedszkolach i szkołach Gdańskich (bez wsparcia miasta). Dentysta z naszej przychodni przeprowadzał wstępne badania, a wyniki przekazywane były rodzicom. W ten sposób rodzice nabrali do nas zaufania. Informacje na temat zdrowia dzieci , które przekazywaliśmy rodzicom, niejednokrotnie bywały dla nich zaskoczeniem. Podczas rozmów i spotkań, stomatolog omawiał zasady kontroli zębów w domu oraz zasady prawidłowej profilaktyki. Zwracaliśmy uwagę także na dietę zalecaną w odniesieniu do przyczyn próchnicy.

Nasi pacjenci

Często naszymi pacjentami są dzieci odsyłane z innych gabinetów stomatologicznych. Leczenie stomatologiczne dzieci wymaga wiele poświęcenia i uwagi. Naszymi stałymi pacjentami są także dzieci niepełnosprawne, z autyzmem, i innymi dysfunkcjami.  Podczas wielu wizyt, zdobyliśmy doświadczenie w tym zakresie. Następnie powstały określone procedury postępowania – wypracowane w latach praktyki pracy z dziećmi. Te doświadczenia są stale przekazywane naszemu zespołowi dentystów. W ten sposób jesteśmy w stanie nieustannie nieść pomoc w różnych – nierzadko skomplikowanych przypadkach. Termin stomatolog dziecięcy rozumiemy dziś inaczej niż kiedyś. To praca także w zakresie podnoszenia świadomości rodziców w dziedzinie profilaktyki chorób próchnicy.

Obecnie przyjmujemy wielu pacjentów z Obwodu Kaliningradzkiego. Pomimo tego, że stomatologia dziecięca jest wiodącą dziedziną w naszych przychodniach – mamy specjalistów z całego zakresu stomatologii. Chętnie leczymy dorosłych, często rodziców przychodzących ze swoimi dziećmi. Wypracowane podejście do dzieci, ułatwia nam pracę z dorosłymi – szczególnie w przypadkach dentofobii lub innych lęków.


Otwarcie nowej przychodni – Os. Garnizon Gdańsk

Otwarcie nowej przychodni – Os. Garnizon Gdańsk

Dzień dobry,
mamy zaszczyt i szczęście zaprosić Państwa na oficjalne otwarcie naszej nowej przychodni Stomatologia Dziecięca i Rodzinna WIEWIÓR K znajdującej się na osiedlu Garnizon – przy ul.Cypriana Kamila Norwida 7.

02 września w sobotę – w programie między innymi:

> Bezpłatne przeglądy zębów dla dzieci i dorosłych
> Porady w zakresie stomatologii estetycznej
(prosimy o wcześniejsze zarezerwowanie bezpłatnego przeglądu lub porady pod nr tel 587191616)
> Degustacja domowych ciast mam i babć
> Niespodzianki i balony
> Kawa herbata
> Konsultacje zabiegów medycyny estetycznej dla Pań
> Jak zawsze miła atmosfera, dużo uśmiechu i zabawy
🙂
Link do wydarzenia na Trojmiasto.pl

Link do wydarzenia na facebooku

ZAPRASZAMY !!!

W związku z dużą ilością Państwa zgłoszeń na bezpłatne przeglądy, postanowiliśmy akcję rozszerzyć na piątek 01.09 – już w tym dniu można także zapisać się na bezpłatny przegląd


Zatrudnimy lekarzy dentystów

Zatrudnimy lekarzy dentystów

Serdecznie zapraszamy do współpracy lekarzy dentystów i asystentki – w nowo wybudowanym oddziale naszej przychodni , znajdującym się na Osiedlu Garnizon.
Oferujemy Państwu:

> Doskonałe warunki pracy – w prestiżowym budynku biurowo-mieszkalnym – w centralnej części Osiedla Garnizon. Specjalnie zaprojektowaną i doskonale wyposażoną infrastrukturę przychodni .
> Duża baza pacjentów – dorosłych i dzieci – elastyczny wybór terminów i miejsca w grafiku.
> Możliwość pracy z pacjentami od zaraz.
> Dobrze zorganizowaną pracę w zgranym zespole , w dobrej atmosferze.
> Elastyczne i satysfakcjonujące warunki zatrudnienia.
> Duże możliwości pogłębienia wiedzy i doświadczeń zawodowych w zespole lekarzy z dużymi kwalifikacjami.
Zapraszamy do kontaktu, niezobowiązującej rozmowy , prezentacji miejsca i możliwości współpracy.


Telewizory w gabinetach

Telewizory w gabinetach

Dla zwiększenia komfortu naszych pacjentów zamontowaliśmy w naszych gabinetach telewizory. Podczas zabiegu można teraz wybrać sobie ulubiony program telewizyjny, zrelaksować się a zabieg minie niepostrzeżenie. Dobry nastrój oraz samopoczucie naszych pacjentów jest dla nas bardzo ważne.


Skaling, piaskowanie i fluoryzacja

Skaling, piaskowanie i fluoryzacja

Skaling i piaskowanie

to zabiegi profesjonalnego oczyszczania zębów z kamienia, osadu i płytki nazębnej z patologicznym biofilmem. Zanieczyszczenia te gromadzą się systematycznie w zakamarkach jamy ustnej. Skaling polega na oczyszczaniu tych zakamarków drobnym instrumentem wprowadzonym w ruch falami dźwiękowymi (dodatkowo używa się sprayu wodnego). Jedyną  możliwością usunięcia osadu, mocno związanego z gładkimi i dużymi powierzchniami zębów jest piaskowanie. Czyli zmycie go, za pomocą wyrzucanego pod dużym ciśnieniem , bardzo drobnego  syntetycznego piasku z wodą i powietrzem. Są to zabiegi pracochłonne i wymagające precyzji, ale ich efekty czyli uczucie świeżości i poprawa wyglądu zębów są odczuwalne natychmiast.

Skaling z piaskowaniem porównać można do generalnego sprzątania domu przed świętami. Regularne porządki domowe są niezbędne do codziennego komfortu życia. Tak jak codzienne zabiegi higieniczne są podstawą zdrowia – nie zastąpią one jednak porządków gruntownych, wykonywanymi rzadziej, ale za to dogłębniej. Każdy potrzebuje takiego zabiegu, choć nie każdy w jednakowych odstępach  czasu. Dlatego też, w trakcie wizyty kontrolnej lekarz zawsze zwraca uwagę na stan higieny jamy ustnej i ewentualnie go zaleca. Wybielanie domowe Jest to skuteczny i bardzo bezpieczny zabieg  rozjaśniający naturalny kolor zębów. Efekt widoczny jest już po pierwszej aplikacji. W bardzo prosty i szybki sposób następuje diametralna zmiana wizerunku. Wybielający żel ( nadtlenek   karbamidu), umieszczany w nakładkach na zęby, wykonanych indywidualnie w laboratorium dentystycznym, zmienia strukturę na bielszą. Zmiana ta nie powoduje żadnych zmian patologicznych. Za zmianę odpowiedzialny jest aktywny tlen, który również działa odkażająco. Najlepsze efekty uzyskuje się stosując nakładki z żelem na noc. Efekt pięknego białego uśmiechu uzyskuje się od 3  do 7 nocy.


Laser biostymulacyjny TREATLITE

Laser biostymulacyjny TREATLITE

W celu polepszania państwa komfortu w trakcie zabiegów, stale staramy się poszerzać wyposażenie naszej przychodni w nowoczesny sprzęt i  technologie. Od niedawna stosujemy w naszej przychodni laser biostymulacyjny TREATLITE. Stosowanie lasera poprzez naświetlanie tkanek zęba znacznie zmniejsza wrażliwość zębiny na nawiercanie podczas leczenia zachowawczego. Według doświadczeń lekarzy, efekt przeciwbólowy jest na tyle silny, że umożliwia, u niektórych Pacjentów, odstąpienie od podania środka znieczulającego.

http://treatlite.pl/


 

Ortodonta w Wiewiórce 🙂

Serdecznie zapraszamy Państwa na wizytę u ortodonty – Pani doktor Maja Aleksandorwicz. Pierwszy, inauguracyjny dyżur odbędzie się 14.05.2016 r. – warto się zapisać bo chętnych przybywa ZAPRASZAMY !